W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej osób poszukuje produktów, które nie tylko spełniają ich oczekiwania pod względem jakości, ale także są przyjazne dla środowiska. Jednym z takich produktów są materace wykonane z naturalnych materiałów. Tego rodzaju modele nie tylko zapewniają komfortowy sen, ale także przyczyniają się do ochrony planety. A w jaki sposób? I czy faktycznie można się na nich wyspać?

Dlaczego ochrona środowiska jest obecnie tak ważna?

Ochrona środowiska stała się jednym z najważniejszych globalnych priorytetów w XXI wieku. Nic dziwnego – obecnie planeta stoi w obliczu wielu wyzwań ekologicznych, które bezpośrednio wpływają na zdrowie ludzi, bioróżnorodność oraz stabilność ekosystemów. Warto już dziś się zastanowić, jakie czynności mogą wpływać na środowisko, gdyż w bezpośredni sposób oddziałuje to na każdego człowieka. A w jaki sposób?

  • Zalety spania na materacach wykonanych z naturalnych materiałówskutki zmian klimatycznych (takich jak wzrost temperatury) odczuwalne są na całym świecie, wpływając na rolnictwo, dostępność wody, zdrowie publiczne i migracje ludności,
  • wysoki poziom zanieczyszczeń powietrza i wody ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne,
  • zanik różnorodności biologicznej osłabia ekosystemy, zmniejsza ich zdolność do adaptacji i zwiększa ryzyko katastrof ekologicznych.

Zdrowie ludzi jest nierozerwalnie związane ze stanem środowiska – czyste powietrze, woda i gleba są podstawą zdrowego życia. Nie ma co ukrywać, wszelkie zmiany mogą negatywnie wpływać na organizm i przyczynia się m.in. do rozwoju chorób układu oddechowego, nowotworów, problemów sercowo-naczyniowych i innych poważnych schorzeń. Warto już dziś dołączyć się do działań proekologicznych. Obejmują one wiele różnych aspektów związanych z życiem codziennym, w tym kupowanie materaca naturalnego.

Materace naturalne – czym są i jakie korzyści oferują?

Materace naturalne to produkty wykonane z surowców pochodzenia organicznego, a także przy użyciu energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W odróżnieniu od tradycyjnych materacy, które często zawierają syntetyczne materiały i chemikalia, materace naturalne wykorzystują ekologiczne komponenty, takie jak bawełna organiczna, włókna kokosowe czy len, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska i zdrowia użytkowników. SleepMed wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom użytkowników, tworząc modele należące do kolekcji Natura. Są to produkty:

  • wolne od szkodliwych chemikaliów, które mogą powodować alergie, podrażnienia skóry i problemy z oddychaniem,
  • oferujące doskonałe właściwości ergonomiczne, dzięki czemu zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stawów,
  • gwarantujące doskonałą przewiewnością i zdolnością do odprowadzania wilgoci.

Z uwagi na wykorzystane materiały i technologie, naturalne materace SleepMed wyróżniają się wysoką trwałością. A co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Materace SleepMed – poznaj pianki naturalne i nowoczesne technologie!

Bez wątpienia materace SleepMed wchodzące w skład kolekcji Natura to wyjątkowe produkty. Oba modele posiadają unikalną technologię Airforce, która korzystnie wpływa na przepływ powietrza wewnątrz materaca, zwiększając go do maksymalnego poziomu. Pozwala to na redukcje gromadzącego się ciepła oraz wilgoci. Ponadto posiadają 4 stopnie twardości! Pozwalają na stworzenie idealnych warunków do wypoczynku oraz zregenerowania swojego ciała. Ubrano je w elegancki pokrowiec wykonany z lnianej dzianiny. Zapewnia on skuteczną absorpcję wilgoci, co znacząco podnosi komfort wypoczynku oraz wpływa korzystnie na właściwości antyalergiczne. Oba modele różnią się nieco wypełnieniem, jednak w jego skład wchodzą trzy unikalne pianki naturalne. A co warto o nich wiedzieć?

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Materiał ten charakteryzuje się wysoką elastycznością, redukując nacisk punktowy i zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się ciała. Jednak najważniejszą kwestią jest tutaj zastąpienie syntetycznych związków chemicznych naturalnym olejkiem rycynowym, który nie tylko poprawia wentylację materaca, ale także nadaje mu właściwości hipoalergiczne. Oprócz tego oferuje on wiele różnych korzyści, w tym wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, a także działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie. Jest także neutralny pod kątem zapachu. Warto również podkreślić, że wysoką jakość pianki NATURALIS® potwierdza certyfikat Nordic Swan Ecolabel.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Pianka wysokoelastyczna HR BIO charakteryzuje się wyjątkową sprężystością, jednocześnie doskonale dopasowując się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Zapewnia to optymalne wsparcie dla kręgosłupa i prawidłowe ułożenie sylwetki podczas snu. W procesie produkcji tej pianki zastąpiono syntetyczne związki chemiczne naturalnym olejem sojowym. Jego wyjątkowość polega na tym, że wykazuje właściwości hipoalergiczne, a także jest bezwonny. Wysoką jakość pianki HR BIO potwierdzają certyfikaty SteP Oeko-Tex oraz Oeko-Tex Standard 100.

Pianka termoelastyczna Visco BIO

Pianka termoelastyczna Visco BIO zasługuje na szczególne wyróżnienie dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Pod wpływem temperatury ciała staje się niezwykle miękka i idealnie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, co przynosi liczne korzyści użytkownikom. Do najważniejszych zalet należą zmniejszenie napięcia mięśniowego i znaczna poprawa jakości snu. Dodatkowo pianka została zaprojektowana tak, aby oferować 7 stref o różnym poziomie twardości, które wspierają prawidłowe ułożenie całego ciała. Zamiast syntetycznych związków chemicznych w produkcji tej pianki zastosowano olej rycynowy, którego właściwości zostały przedstawione prędzej. Wysoką jakość pianki Visco BIO potwierdza produkcja zgodna ze standardami Vita Rest Origin, co gwarantuje najwyższe standardy jakości i ekologiczności.

Spanie na materacach SleepMed wykonanych z naturalnych materiałów to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie zdrowy sen i troszczy się o środowisko. Oferują nie tylko komfort czy wsparcie dla ciała, ale także minimalizują ryzyko alergii i są bardziej przyjazne dla planety. Inwestując w nie, dbasz o własne zdrowie, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.