Wielu właścicieli pozwala swoim zwierzakom spać wspólnie na jednej przestrzeni wypoczynkowej. Jednak czy takie rozwiązanie jest odpowiednie? Czy obecność pupila na materacu nie wpływa niekorzystnie na jakość naszego snu lub na kondycję materaca? Każdy z przypadków ma swoich zwolenników oraz przeciwników, jednakże właściciele psów oraz kotów powinni być świadomi tego, że wspólny wypoczynek ze zwierzakiem może oddziaływać na ich komfort. W tym artykule dowiesz się, czy materace SleepMed są odpowiednim rozwiązaniem w przypadku snu ze zwierzętami.

Wyzwania związane ze spaniem ze zwierzętamiCzy zwierzęta powinny spać na łóżku? Materac SleepMed a obecność zwierząt

Choć oczywiście wspólny sen z pupilami może być przyjemnym doświadczeniem dla obu stron, to jednak może również wiązać się z pewnymi wyzwaniami. Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że zwierzęta często gubią sierść i przynoszą brud, który trafia prosto do naszego łóżka. Zanieczyszczenia te mogą następnie się rozwijać, a ostatecznie prowadzić do wystąpienia alergii i problemów zdrowotnych u właścicieli. Nie bez znaczenia więc pozostaje tutaj kwestia odpowiedniego doboru materaca. Tańsze alternatywy mogą nie wykazywać się zdolnością do zapobiegania rozwoju zanieczyszczeń, przez co wspólny sen ze zwierzakiem może być słabym rozwiązaniem. Należy także zwrócić uwagę na to, że koty oraz psy o wiele częściej poruszają się w czasie wypoczynku i zmieniają pozycję, a ich ruch może zakłócać nasz spokój. Z kolei rano zwierzęta zmuszają nas do szybkiej pobudki, aby wyjść na spacer lub je nakarmić. Tego typu problemy można jednak w pewien sposób wyeliminować dzięki doborowi odpowiedniego materaca SleepMed.

Materace SleepMed a obecność zwierząt

Produkty SleepMed to innowacyjne rozwiązanie dla zdrowego snu oraz dobrego samopoczucia na kolejny dzień. Nie inaczej kwestia ta wygląda także w przypadku wspólnego wypoczynku ze zwierzakami. Trudno jednak zaprzeczyć, że modele SleepMed wyróżniają się na rynku pod kątem wielu pozytywnych właściwości. Przede wszystkim zapewniają one doskonałą wygodę, którą z pewnością odczują także zwierzaki. Są bowiem wykonane z wysokiej jakości materiałów o dużej gęstości i sprężystości. Świetnie więc dopasowują się do sylwetki człowieka oraz pupila, gwarantując optymalne wsparcie dla ciała i nie wpływając na spokój wypoczynku innych użytkowników. Materace SleepMed działają “punktowo”, co oznacza, że ulegają naciskowi jedynie pod wpływem ciężaru, a reszta powierzchni wypoczynkowej zachowuje swoją pierwotną formę. To w głównej mierze zasługa zastosowania pianki termoelastycznej VitaRest oraz sprężyn kieszeniowych typu Multi. Zapewniają one ergonomiczne wsparcie, odciążając mięśnie oraz stawy, a tym samym pozwalając na prawdziwie regenerujący sen niezależnie od obecności innych użytkowników łózka. Dlatego też materace SleepMed powinny sprawdzić się w przypadku wspólnego wypoczynku z pupilami.

Doskonałe właściwości higieniczne materacy SleepMed

Szczególną rolę w produktach SleepMed odgrywają jednak właściwości higieniczne. Musimy bowiem pamiętać o tym, że zwierzaki nierzadko przenoszą duże ilości brudu, zanieczyszczeń oraz naturalnie pozostawiają po sobie sierść. To szczególnie niekorzystna sytuacja dla alergików, którzy praktycznie w ogóle nie powinni spać w jednym łóżku ze swoim pupilem. Na szczęście jednak materace SleepMed cechują się doskonałą przewiewnością uniemożliwiającą gromadzenie się zanieczyszczeń zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz materaca. Obecność zwierząt nie jest więc w stanie wpływać na zachowanie czystych warunków snu, a tym samym na nasze zdrowie. Co więcej, modele SleepMed potrafią skutecznie odprowadzać wilgoć, co także może być korzystne w przypadku wspólnego wypoczynku z kotem lub psem. Pomagają więc utrzymać świeże środowisko snu, a ponadto swobodny obieg powietrza przekłada się również na zachowanie optymalnej temperatury. Trudno także nie wspomnieć o tym, że materace SleepMed są zaprojektowane w taki sposób, aby minimalizować gromadzenie się alergenów. Alergicy nie muszą zatem rezygnować ze wspólnego wypoczynku ze zwierzakiem, jeśli wyposażą się w odpowiednie podłoże do snu. Dodatkowo produkty tej marki posiadają też zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Zawsze więc możemy szybko pozbyć się sierści czy innych zabrudzeń z powierzchni materaca, zwiększając higienę swojego snu. Sam pokrowiec także jest wyposażony w materiały o działaniu antybakteryjnym. Przykładowo pokrowiec Probiotex w materacu SleepMed Hybrid Supreme Plus wykorzystuje włókna wiskozowe oraz technologię aktywnych probiotyków, które potrafią zminimalizować ilość zanieczyszczeń i alergenów na powierzchni wypoczynkowej. Dodatkowo zastosowane w nim materiały są przyjazne dla skóry i nie powodują podrażnień. Tym samym więc produkty SleepMed mogą być dobrym wyborem dla tych, którzy chcą wypoczywać ze swoimi pupilami, a jednocześnie zachować czyste środowisko snu.

Wysoka jakość materiałów odpornych na zużycie

Warto również zauważyć, że materace SleepMed charakteryzują się wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów odpornych na eksploatację. W efekcie są one także mniej podatne na uszkodzenia, np. w wyniku kontaktu materaca z pazurami czy zębami zwierzaków. Wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że produkty SleepMed nie ulegają szybkiemu zużyciu, nawet z racji współdzielenia przestrzeni wypoczynkowej z pupilem. Dodatkowo ochronę oczywiście zapewnia wysokiej jakości pokrowiec, nie pozwalając uszkodzić wypełnienia materaca odpowiedzialnego za komfort snu. Warto także zwrócić uwagę na właściwości higieniczne produktów SleepMed – dzięki dużej przewiewności materac zachowuje swoją doskonałą kondycję. Nawet więc jeśli zwierzę spędza dużo czasu na naszym łóżku, materac pozostaje czysty, suchy, a w efekcie świeży, co zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, które mogłyby doprowadzić do zużycia materaca. Poza tym modele SleepMed są łatwe w pielęgnacji, a ich pokrowiec nadaje się do prania, co jest kluczowe w przypadku, gdy zwierzęta śpią bezpośrednio na materacu. Wówczas szybko i skutecznie możemy usunąć sierść czy ewentualne zabrudzenia.

Zwierzęta mogą zatem spać na jednej przestrzeni wypoczynkowej ze swoimi właścicielami, jednakże pod warunkiem doboru odpowiedniego podłoża SleepMed. Musimy bowiem pamiętać, że obecność pupili może przełożyć się na większe zanieczyszczenie materaca, a także jego zużycie. Materac powinien więc cechować się doskonałymi właściwościami higienicznymi oraz odpornością na eksploatację.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.