Choć mówi się, że sport to zdrowie, to jednak niestety nie wszyscy poświęcają na co dzień uwagę aktywności fizycznej. Poza tym we współczesnych czasach coraz więcej osób posiada siedzący tryb życia i charakter pracy, co dodatkowo ogranicza ich ruch. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają one odpowiedniego podłoża do snu, które przełoży się na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Tak jak w przypadku sportowców, tak i u osób mniej aktywnych fizycznie należy zwracać uwagę na materac, na jakim na co dzień wypoczywamy. Jakie natomiast materace SleepMed będą tutaj idealnym rozwiązaniem?

Wybór materaca SleepMed a aktywność w ciągu dniaIdealne materace SleepMed dla osób małoaktywnych fizycznie

Wszyscy doskonale wiemy, że nasz organizm podczas aktywności fizycznej jest poddawany dużemu wysiłkowi i różnym obciążeniom. Dlatego też po wykonaniu treningu ciało wymaga odpowiedniej regeneracji, aby mogło dalej prawidłowo funkcjonować i być gotowe do podjęcia kolejnego wysiłku. Wówczas kluczową rolę odgrywa zdrowy sen, ale aby jednak móc go uzyskać wymagany jest najpierw odpowiedni materac dostosowany do naszych potrzeb. Jedynie wtedy nasz organizm jest w stanie się w pełni zrelaksować, a tym samym zregenerować. Jak jednak sprawa ta wygląda w przypadku osób mniej aktywnych fizycznie? Choć ich ciało nie jest poddawane dużemu obciążeniu, to jednak po całym dniu pełnym pracy i obowiązków także wymaga regenerującego wypoczynku. To też szczególnie istotna kwestia dla tych, którzy na co dzień pracują przy biurku, a ich kręgosłup jest narażony na zbyt duże obciążenie wynikające z zachowania tej samej postawy przez wiele godzin bezruchu. Wówczas nasze plecy także potrzebują odpoczynku, a dobrze dobrany materac zapewni dla nich wsparcie oraz komfort, dzięki czemu unikniemy ewentualnych dolegliwości bólowych. Poza tym wygodne podłoże do snu pozwala również redukować punkty nacisku, co jest ważne w przypadku doświadczania dyskomfortu związanego z brakiem ruchu. Ostatecznie dobry materac to także ten o właściwościach higienicznych, które są istotne dla osób przebywających większość czasu w domu.

Na jaki materac powinny zdecydować się osoby małoaktywne fizycznie?

Logicznym zatem wydaje się być to, że osoby małoaktywne fizycznie będą wymagały nieco innego podłoża do snu niż te poddające sie dużemu wysiłkowi. Na co więc powinny zwrócić one uwagę podczas poszukiwań idealnego materaca SleepMed? Przede wszystkim na kwestię ergonomii oraz wsparcia kręgosłupa. Powinniśmy bowiem wiedzieć, że brak ruchu może stanowić zagrożenie dla zdrowia kręgosłupa, zwłaszcza jeśli większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Dobrze dobrany materac musi zatem pomóc zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa, a tym samym zapobiegać ewentualnym bólom pleców. Warto jednak w szczególności zwrócić uwagę na modele SleepMed ze strefami komfortu, które zapewniają stabilność poszczególnych części ciała. Pozwalają więc zachować jego prawidłową postawę, niezależnie od przybranej pozycji snu. Materac dopasowuje się do indywidualnych krzywizn, aby kręgosłup, jak i inne części ciała mogły być odpowiednio podparte. Dobrym rozwiązaniem dla osób mniej aktywnych fizycznie będzie także pianka termoelastyczna. To komponent, który jeszcze lepiej dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała, reagując na ciepło i nacisk użytkownika. Pomaga on więc w równomiernym rozłożeniu nacisku, co ponownie może zapobiegać dolegliwościom bólowym po całym dniu pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby materac posiadał również właściwości ortopedyczne. Nawet jeśli nie zmagamy się ze schorzeniami stawów czy mięśni, to tak dobrane podłoże do snu pozwoli usprawnić przepływ krwi, co przełoży się na bardziej regenerujący wypoczynek. Tkanki są wówczas dotlenione, a poszczególne części ciała otrzymują właściwe podparcie. Finalnie osoby małoaktywne fizycznie nie powinny także zapominać o właściwościach higienicznych i hipoalergicznych. To istotny element dla wszystkich użytkowników, aby zminimalizować ilość zanieczyszczeń w środowisku snu, które mogłyby zakłócać wypoczynek.

Materac SleepMed Comfort

Wśród materacy SleepMed zdecydowanie na uwagę zasługuje model SleepMed Comfort, który doskonale sprawdzi się u wszystkich osób mniej aktywnych fizycznie. Po pierwsze wyróżnia się on bowiem zastosowaniem pianek wysokoelastycznych, które dostosowują się do indywidualnych kształtów ciała. W ten sposób sylwetka otrzymuje optymalne wsparcie, a użytkownik odczuwa dostateczny komfort snu. Pianka termoelastyczna doskonale także odciąża ciało po wielu godzinach bezruchu i zapobiega powstawaniu odleżyn. Co więcej, jest to materac o właściwościach rehabilitacyjnych oraz strefach komfortu, dzięki czemu wypoczynek zyskuje jeszcze wyższą jakość. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o doskonałej wentylacji wkładu – zastosowane materiały są przewiewne, a tym samym skutecznie odprowadzają wilgoć i zapobiegają magazynowaniu się zanieczyszczeń. W ten sposób zachowujemy więc czyste warunki snu, co może mieć szczególne znaczenie dla alergików czy innych osób z problemami układu oddechowego.

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus

Poszukując dla siebie idealnego materaca SleepMed, warto także zastanowić się nad nabyciem modelu SleepMed Hybrid Premium Plus. Jest to rozwiązanie, które może być strzałem w dziesiątkę zarówno dla sportowców, jak i osób mniej aktywnych fizycznie! Wyróżnia się ono bowiem przede wszystkim obecnością sprężyn kieszeniowych typu Multi. Są one odpowiedzialne za zapewnienie optymalnego wsparcia dla poszczególnych części ciała, a jednocześnie gwarantują one błogie uczucie odprężenia. Powierzchnia materaca podpiera więc ciało “punktowo”, minimalizując nadmierny nacisk na sylwetkę, który mógłby prowadzić do porannych dolegliwości bólowych. Dodatkowo każda ze sprężyn pracuje niezależnie od pozostałych, dzięki czemu dostosowanie powierzchni wypoczynkowej do ciała jest jeszcze lepsze, a materac zachowuje trwałość i odporność na codzienne użytkowanie, nawet w przypadku ciężkich użytkowników. Model Hybrid Premium Plus jest również wyposażony w technologię Airforce, która jest odpowiedzialna za zwiększenie przewiewności wypełnienia. W rezultacie otrzymujemy czyste warunki wypoczynku oraz otoczenie snu wolne od szkodliwych zanieczyszczeń i alergenów. To z pewnością istotny aspekt dla tych, którzy z powodu problemów zdrowotnych muszą ograniczać wysiłek fizyczny.

Osoby mniej aktywne fizycznie wymagają więc w głównej mierze materaca SleepMed, który zapewni im dostateczne wsparcie ciała i zadba o prawidłową pozycję kręgosłupa. Ergonomia podłoża wypoczynku stanowi tutaj zatem kluczowy czynnik do zachowania wysokiej jakości snu i zdrowia na co dzień. Dlatego też dobrym wyborem mogą być takie modele, jak SleepMed Comfort czy Hybrid Premium Plus. To materace wyróżniające się sprężystością oraz doskonałym wsparciem dla różnego typu sylwetek.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort, Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.