O każdą relację należy dbać. Nie można jednak ukryć, że w przypadku związku na odległość trzeba postarać się jeszcze bardziej. Z racji tego, że znajdujemy się w zupełnie innych miejscach, musimy naprawdę wysilić się, aby pozostać w stałym kontakcie. Czy taka znajomość od razu jest spisana na straty? Oczywiście, że nie! Dowiedz się, co zrobić, aby relacja na odległość przetrwała!

Związek na odległość

O związku na odległość mówimy wtedy, gdy dwoje ludzi łączy bliska relacja romantyczna, pomimo tego, że mieszkają oni w zupełnie innych miejscach, często na dwóch końcach świata. Nowe technologie i rozwiązania, takie jak połączenia wideo czy wiadomości głosowe, umożliwiają utrzymywanie kontaktu nawet pomimo dzielących kilometrów. Dzięki temu rozłąka wcale nie musi oznaczać końca relacji. Chociaż jedna ze stron może zmieniać miejsce zamieszkania, pielęgnowanie znajomości jest wciąż możliwe. Warto jednak pamiętać o tym, że tak jak każdy związek, relacja na odległość też może mieć swoje problemy. Wtedy dystans między partnerami staje się prawdziwą przeszkodą. Nie możemy zobaczyć się na żywo, przez co rozwiązanie konfliktów może być trudniejsze. Przez telefon może być nam trudniej rozszyfrować emocje drugiej strony. To może prowadzić do nieporozumień czy wątpliwości. Z tego względu osoby będące w związku na odległość powinny jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, aby być szczerym i na bieżąco wyjaśniać wszelkie sprawy. Może nam się wydawać, że utrzymanie relacji na odległość stanowi niemałe wyzwanie. Nie oznacza to, że nie warto spróbować. Jeśli zarówno my, jak i nasz partner będziemy gotowi się postarać, mamy bardzo duże szanse na to, że nasz związek przetrwa.

Regularny i częsty kontakt

Relacja na odległość - co zrobić, aby przetrwała?Rozmowa przez komunikatory to jedyny sposób, aby porozumieć się z drugą połówką. Powinniśmy zatem dopilnować, aby nie brakowało nam okazji do konwersacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie stałych pór, kiedy będziemy mogli do siebie zadzwonić. Wtedy będziemy mieć pewność, że każda ze stron będzie miała na to czas i przestrzeń. W ten sposób łatwiej będzie nam też zadbać o systematyczność. Skorzystajmy z połączeń wideo, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć swojego partnera. W momentach, w których nie będziemy mogli się zdzwonić, ale będziemy mieli coś ważnego do powiedzenia, wyślijmy wiadomość głosową. Druga połówka będzie mogła swobodnie odsłuchać ją i zareagować w wolnej chwili.

Bądźmy szczerzy

Szczerość to podstawa każdego związku, również tego na odległość. Nie można ukryć, że rozmowa przez komunikatory, nawet w formie wideo, nie jest tak kompletna, jak komunikowanie się na żywo. Bardzo łatwo w tym przypadku o powstanie nieporozumień czy nieścisłości. Aby nie pozwolić na to, aby doprowadziły one do kłótni, powinniśmy być szczerzy i otwarci. Nie bójmy się powiedzieć partnerowi tego, jak się czujemy. Dotyczy to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych kwestii. To normalne, że kiedy nie widzimy się na co dzień, może dopaść nas tęsknota czy smutek. Dzielmy się tymi odczuciami, ponieważ wtedy łatwiej będzie nam sobie z nimi poradzić.

Miejmy zaufanie

Kolejną podstawą dobrego związku, szczególnie tego na odległość, jest zaufanie. Musimy ufać naszemu partnerowi. Inaczej będziemy się ciągle zamartwiać i stresować. Powinniśmy mieć pewność, że nasza druga połówka dotrzyma słowa i będzie wierna oraz lojalna. Przepytywanie i osaczanie na pewno nie będzie dobrym pomysłem. Miejmy wiarę w bliską nam osobę, a zdecydowanie łatwiej przetrwamy czas rozłąki.

Wykorzystujmy wspólny czas

W każdej relacji na odległość w końcu nastaje ten upragniony moment, w którym możemy zobaczyć się z partnerem. Nie ma wątpliwości, że to coś, co ucieszy obie strony, niezależnie od tego, czy widzimy się z okazji świąt, czy też odwiedzin. Kiedy już będziemy z naszą drugą połówką, upewnijmy się, że w pełni cieszymy się tym czasem. Odłóżmy obowiązki czy sprawy do załatwienia na bok. Poświęćmy naszą uwagę bliskiej nam osobie i wspólnie postarajmy się nadrobić zaległości. Będzie to idealny moment na to, aby na żywo opowiedzieć sobie rzeczy, których nie byliśmy w stanie przekazać przez telefon. Wykorzystajmy tę okazję, aby szczerze porozmawiać, również o naszych uczuciach i o tym, jak czujemy się ze związkiem na odległość. Nie ma wątpliwości, że nie jest to łatwa sytuacja. Warto zatem podzielić się obawami, ponieważ wtedy nasz partner może je rozwiać i upewnić nas w przekonaniu, że wszystko jest w porządku. Na pewno odejmie nam to sporo zmartwień.

Jeśli chcemy w ciekawy sposób spędzić czas, możemy wybrać się na wspólny wyjazd. Bez wątpienia zwiedzanie i odkrywanie nowego miejsca będzie świetną możliwością do stworzenia nowych wspomnień. Będziemy mogli do nich wracać z uśmiechem, kiedy znowu się rozstaniemy. Upewnijmy się, że wybierzemy taki kierunek, który przypadnie do gustu obu stronom. Zastanówmy się razem, czy zależy nam bardziej na aktywnym spędzaniu czasu, czy też chcemy się po prostu zrelaksować. Jeśli będzie zależeć nam przede wszystkim na wypoczynku, pamiętajmy o tym, aby wybrać taki hotel, który zapewni nam komfort. Zwróćmy uwagę szczególnie na to, aby posiada on przytulną, wygodną sypialnię, w której będziemy mogli skutecznie się odprężyć. Po doświadczeniu podobnego komfortu w hotelu na pewno będziemy chcieli odtworzyć go również w naszym własnym mieszkaniu. Możemy to zrobić bardzo prosto – inwestując w jakościowy, dobrze dopasowany materac. Wiele ciekawych modeli dwuosobowych, również dla par z dużą różnicą wagową, oferuje sleepmed.pl. Przed dokonaniem zakupu upewnijmy się, że produkt odpowiada zarówno nam, jak i naszemu partnerowi. Możemy udać do sklepu stacjonarnego Sosnowiec, aby sprawdzić opcje i wspólnie dokonać wyboru.

Chociaż utrzymanie relacji na odległość może na początku wydawać się wyzwaniem, nie rezygnujmy z tego powodu z ważnej dla nas znajomości! Związek na odległość jak najbardziej może się udać. Ważne jest tylko to, aby każda ze stron dbała o regularny kontakt.

Przeczytaj także: Najlepszy materac dla dwojga: 140×200 czy 160×200 – który wybrać?