Istnieje wiele wymówek, które są używane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, gdy nie mają ochoty na seks. Jednak chwilowe złe samopoczucie nie jest niczym złym, a tym bardziej nie wiąże się ze spadkiem libido lub problemami z erekcją. W tym przypadku jest to proces bardziej złożony i długotrwały, który najczęściej jest warunkowany problemami pozornie niezwiązanymi ze strefą intymną. Jakie zatem przyczyny stoją za problemami z libido lub erekcją oraz jak je rozwiązać?

Czym uwarunkowany jest spadek libido?

Libido oznacza popęd seksualny, który odczuwany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Posiada ono w sobie elementy psychicznej reprezentacji pobudzenia pochodzącego z wnętrza organizmu. Ma to na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych. Jednak niektóre pary narzekają na swoje życie intymne, a wynika to z obniżonego libido. Zatem, z czego przede wszystkim wynika spadek libido?

Problemy z libido lub erekcją? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań!Zaburzenia hormonalne

Spadek libido u mężczyzn często wynika z niskiego poziomu testosteronu lub nadmiaru prolaktyny – hormonu blokującego popęd seksualny. W obu przypadkach wymagane jest leczenie, aby móc przywrócić równowagę.

Leki

Wiele chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze czy depresja wymagają odpowiedniego leczenia. To, co bierzemy, również wpływa na libido. Są to głównie leki antyandrogenowe czy antagoniści dopaminy.

Używki

Używki w negatywny sposób oddziałują na cały nasz organizm. Jednak wielu panów nie zdaje sobie sprawy z tego, że palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu zaburza również sferę intymną.

Stres i zmęczenie

Każdego dnia spotykamy się z różnymi sytuacjami, które powodują u nas stres oraz zmęczenie. Oba te czynniki wpływają na pracę naszego organizmy, tym samym przyczyniając się do obniżenia libido.

Choroby

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyny spadku libido mogą wynikać ze stanu zdrowia. Istnieje wiele chorób ogólnoustrojowych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność tarczycy lub choroby serca, które bezpośrednio wpływają na niskie libido.

Trudna sytuacja w związku

Na libido odbijają się takie kłótnie i konflikty, jakie aktualnie dzieją się w naszym związku. Samą sytuację potęguje brak pewności siebie czy odczuwanie kompleksów. Często również problem ten dotyczy nowej i trudnej sytuacji, jak np. narodziny dziecka.

Na czym polegają zaburzenia erekcji?

Prawidłowa erekcja wymaga współpracy układu nerwowego, sercowo-naczyniowego oraz hormonalnego. Często jednak mamy do czynienia z różnego rodzaju problemami i zaburzeniami erekcji. Dotyczą one stałego lub nawracającego braku zdolności do uzyskania i utrzymania wzwodu. Uniemożliwia to odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego, a same objawy powinny utrzymywać się przez trzy miesiące. Najczęściej za przyczynę tego typu problemów i znajdę się dysfunkcje układu nerwowego, zaburzenia hormonalne, problemy psychogenne, przebyte zabiegi lub stosowane używki. Zarówno obniżone libido, jak i problem z erekcją zaburzają nasze życie seksualne. Jak zatem to naprawić?

Sprawdzone sposoby na niskie libido

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie sobie ochoty na seks. Jedną z podstawowych zasad jest tutaj zaspokajanie najprostszych potrzeb. Zacznijmy zatem od porządnego wyspania się, za co odpowiada właściwe skomponowane łóżko. Postawmy również na wysokiej jakości materac do spania, które gwarantuje najlepsze wsparcie całej sylwetki oraz mięśni. W ten sposób wyeliminujemy przewlekłe zmęczenie, a nabierzemy ochoty na seks. Zadbajmy również, aby dzień uwzględniał zdrową dietę i odpowiadającym rodzaj aktywności fizycznej. Są to podstawy, jeśli chodzi o poprawę libido. Następnym krokiem jest zrezygnowanie z papierosów oraz alkoholu. Jeśli natomiast stan ten wynika z przyjmowanych leków, to udajmy się do lekarza, wyjaśniamy sytuację i poprośmy o inny! Do ciekawszych pomysłów zalicza się zrobienie czegoś ekscytującego, co zapewnia sporą dawkę endorfin lub spróbowania naturalnych afrodyzjaków. Jest to jedzenie, które można wplatać codziennie w dietę lub skosztować w restauracji. Do nich zalicza się czekolada, migdały, banany, truskawka czy owoce morza. Na koniec – nie zapomnijmy zadbać o odpowiednią atmosferę w sypialni! w końcu to jest równie ważne.

Naturalne sposoby na poprawę libido i problemy z erekcją!

Bardzo często dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalne wyciągi z roślin o potwierdzonym działaniu. Do takich zalicza się żeń-szeń właściwy. Posiada wiele substancji aktywnych. Wpływają one na pamięć czy prace serce, ale są również w stanie pomóc w zaburzeniach potencji pochodzenia psychogennego lub naczyniowego. Możemy również wykorzystać buzdyganka naziemnego, który ma właściwości tonizujące oraz niwelujące uczucie zmęczenia. Natomiast ekstrakt z kory sosny nadmorskiej ma własności przeciwzapalne i uznawany jest za jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Dzięki temu reguluje poziom glukozy i lipidów we krwi, co korzystnie wpływa na erekcję.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą doprowadzić do obniżonego libido, a także problemów lub zaburzeń erekcji. Można je rozwiązać m.in. poprzez zmianę stylu życia. Jeśli to nie pomoże, to warto udać się do lekarza po profesjonalną poradę, która pomoże poprawić nasze życie seksualne.

Przeczytaj także: