Często zastanawiamy się, jak podziękować bliskim. Wyrażenie wdzięczności słowami czasem nie wystarcza albo nie zostaje w pełni doceniane. Z tego względu warto zatroszczyć się o jakiś szczególny gest – podarunek bądź niespodziankę, które pokażą, jak bardzo zależy nam na drugiej osobie. Przedstawimy więc pomysły na prezent, które staną się gwarancją uśmiechu! 

Jak stworzyć idealny prezent?

Przygotowując dla kogoś upominek, warto wziąć kilka kwestii pod uwagę. Po pierwsze, zróbmy rozeznanie, czym dana osoba się interesuje lub jakie są jej gusta. Jeśli przyjaźnimy się z wielbicielem malarstwa, trafionym prezentem okaże się nowy zestaw do malowania. Natomiast dla fanów błyskotek zawsze sprawdzi się nowa biżuteria, która będzie stanowić cenny dodatek w ich kolekcji.

Pamiętajmy też o rzeczach, które nie są przez nich lubiane – dzięki temu unikniemy niezręcznej sytuacji. Niezbyt dobrze byłoby podarować komuś tabliczkę czekolady z orzechami, żeby potem wyszło na jaw, że ta osoba jest na nie uczulona. Nie zapominajmy zatem o żadnych szczegółach.

Po drugie, to, jak nasz podarunek będzie się prezentować, również gra kluczową rolę. Zadbajmy o estetyczne, przyjemne dla oka opakowanie, co z pewnością zostanie uznane przez drugą osobę. Miłym gestem jest zapakowanie prezentu samemu, lecz jeśli mamy problem z tym, aby zrobić to ładnie, możemy poprosić kogoś o pomoc. Taka opcja istnieje w niektórych sklepach – pracownicy mogą profesjonalnie i idealnie zapakować nasz upominek. Stanowi to bardzo przydatną opcję.

Pomysły na prezent, który wywoła uśmiechPrezentowe inspiracje 

Gdy nie mamy pomysłu na to, co mogłoby być naszym prezentem, sięgnijmy po ponadczasowe, trafione wybory, które sprawdzą się i w naszym przypadku. Zawsze lepiej postawić na coś sprawdzonego niż ryzykować w ostatniej chwili.

Bezpieczną opcją będą wszelkiego rodzaju domowe ozdoby. Pięknych dekoracji czy użytecznych gadżetów nigdy za dużo. Z racji tego wspaniale nadadzą się świeczki na prezent. Zapachowe, sojowe, w ciekawych świecznikach – możliwości jest mnóstwo. Jeśli jeszcze wybierzemy kolor, który dopasuje się do wnętrza bliskiej osoby, a zapach będzie jednym z jej ulubionych, okaże się to strzałem w dziesiątkę. Świece są wdzięcznymi przedmiotami, a do tego pełnią kilka funkcji jednocześnie. Świetnie wyglądają jako ozdoba, ale mogą również przysłużyć się podczas relaksu, kiedy to znajomy aromat pozwoli nam się wyciszyć.

Do relaksu może przydać się również koc bawełniany. Podarowanie czegoś równie miękkiego i przyjemnego bez dwóch zdań zadowoli drugą stronę. Sprawdzi się on szczególnie w okresie zimowym, kiedy obdarowana przez nas osoba będzie mogła się nim opatulić na wypadek chłodnych wieczorów.

Dla łasuchów najlepszy prezent równa się słodycze. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasi znajomi bądź rodzina czerpią szczególną przyjemność z jedzenia słodkości, podarujmy im specjalną, jakościową bombonierkę, która dodatkowo będzie pięknie się prezentowała. Na szczęście, mamy szeroki wybór czekoladek na specjalną okazję. Na pewno wybierzemy smak, który przypadnie do gustu naszym bliskim!

Ciekawą opcją prezentową są różne vouchery i kupony, dzięki którym obdarowana osoba może sama wybrać coś dla siebie, korzystając ze środków, jakie na to przeznaczyliśmy. Obecnie większość sklepów posiada takie karty podarunkowe, jest zatem w czym wybierać. Ubrania, artykuły elektroniczne czy papiernicze – każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Gest od serca

Prezent powinien być czymś wyjątkowym, dlatego zawsze warto dorzucić coś od siebie. Nie musi to być nic wielkiego, ale warto o tym pamiętać. Samodzielnie wybrana i wypisana kartka zostanie zachowana jako pamiątka, a spersonalizowane życzenia zdecydowanie wywołają uśmiech. Jeśli mamy zdolności artystycznie, wspaniale jest to wykorzystać podczas szykowania prezentu. Coś stworzonego od zera specjalnie dla danej osoby stanie się źródłem wzruszenia. Jest to niezwykle ważne, by dodać coś od siebie, dzięki czemu druga strona będzie mogła poczuć się wyjątkowo. W końcu o taki efekt nam chodzi! Nie ma wątpliwości, że taki prezent zostanie zapamiętany na długo.

Każdy może robić trafione prezenty

Mając na uwadze te kilka podpowiedzi, z pewnością skompletujemy niepowtarzalny prezent. Pamiętajmy, że wcale nie jest konieczne, aby był to kosztowny, wymagający upominek. Najważniejsze, by pamiętać o danej osobie w jej szczególnym dniu i pokazać jej, że o niej myślimy, że naprawdę nam zależy. To zostanie znacznie bardziej docenione niż jakikolwiek fizyczny przedmiot.