Wracając po ciężkim dniu do domu, często chcemy się tylko położyć i odpocząć w komfortowych warunkach. Zapewnia je tylko sypialnia – ustronne pomieszczenie, w którym możemy zapomnieć o wszelkich problemach i po prostu się zrelaksować. Jednak, aby było to możliwe, to warto wyposażyć ją w materace Fit.4.Sleep, czyli wysokiej jakości podłoża do spania. Dlaczego powinniśmy w nie zainwestować? 

Materace Fit.4.Sleep – rodzaj wypełnienia

Materace Fit.4.Sleep to wysokiej jakości produkty, które poprzez odpowiednie dopasowanie do użytkownika, są w stanie zagwarantować zdrowy, spokojny i efektywny wypoczynek. Jest to możliwe z uwagi na kilka czynników, w tym rodzaj zastosowanego wypełnienia. W ofercie znajdziemy materace piankowe, które w swoim wnętrzu posiadają innowacyjną piankę wysokoelastyczną o zwiększonej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Co więcej, jej właściwości sprawiają, że materace Fit.4.Sleep są w stanie idealnie wspierać sylwetkę użytkownika. Drugim rodzajem wypełnienia są sprężyny kieszeniowe, które znajdziemy w materacach sprężynowych. Ich budowa znacząco różni się od klasycznej, gdyż każda ze sprężyn została osadzona w osobnych kieszonkach materiałowych, co gwarantuje pracę podłoża tylko w miejscu nacisku ciała. Oprócz tego wyróżniają się wysoką elastycznością punktową, sprężystością i redukcją drgań.

Materace Fit.4.Sleep - 3 powody, dla których warto w nie zainwestowaćMaterace Fit.4.Sleep – dwie twardości

Twardość, czyli subiektywne dla każdego z nas odczucie zależy w dużej mierze od trzech czynników – wagi, wzrostu oraz preferencji użytkownika. Jednak, zarówno mniejsze (materace 80×200 cm), jak i większe (materace 180×200 cm) podłoża do spania z oferty Fit.4.Sleep wyróżniają się dwiema twardościami. Jest to możliwe poprzez przystosowanie obu stron materaca do użytkowania, a także zastosowaniu wypełniania o zróżnicowanej twardości. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nieprawidłowo dopasowujemy odczuwalny komfort lub poprzez gwałtowną zmianę wagi, materac przestanie spełniać swoją funkcję. Na rynku znajdziemy modele, które wyróżniają się:

  • twardością H2/H3, przeznaczoną dla osób ważących 60-80 kg lub 80-100 kg,
  • twardością H3/H4, przeznaczoną dla osób ważących 80-100 kg lub ponad 100 kg.

Materace Fit.4.Sleep – właściwości antyalergiczne

Antyalergiczność, to niezwykle ważna cecha współczesnych produktów do spania. Z uwagi na to, materace Fit.4.Sleep, niezależnie od rozmiaru (np. materace 90×200 lub 120×200 cm) są w stanie zagwarantować optymalną wentylację. Umożliwiają to specjalistyczne nacięcia i profilowania, w których efekcie następuje zwiększony przepływ powietrza. W ten sposób nie dochodzi do gromadzenia się szkodliwych dla zdrowia bakterii, kurzu czy roztoczy. Co więcej, wszystkie wykorzystane przy produkcji materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu sam produkt jest polecany osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny.

Każdy z nas przeznacza średnio osiem godzin dziennie na sen. Zadbajmy zatem, aby zarówno nocny odpoczynek, jak i popołudniowy relaks odbywały się w komfortowych warunkach, jakie zapewnić mogą jedynie materace Fit.4.Sleep!