W każdym domu znajduje się pomieszczenie, w którym śpimy. Jest to sypialnia. Jak się okazuje, spędzamy w niej znaczną część swojego życia, bo aż ⅓! Stanowi to około ośmiu godzin dziennie, z uwagi na co, warto zadbać o jakość wypoczynku. Umożliwić to może komfortowe łóżko, czyli główny element każdej sypialni. Czym się wyróżnia oraz jakie są dwa podstawowe elementy jego wyposażenia? 

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni? 

Sen stanowi bardzo ważny czynnik umożliwiający nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Na jego jakość i długość wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio wybrane i skomponowane łóżko. Zatem, na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim rozmiar – powinno być dopasowane do metrażu sypialni oraz tego, kto na nim śpi. Singlom zaleca się modele 90×200 lub 100×200 cm, a parom – 160×200 lub 180×200 cm. Inną kwestią jest materiał, z jakiego został wykonany – drewno, metal czy tapicerka. Dużą zaletą każdego łóżka będzie także zagłówek, który stanowi wygodny element sprawdzający się w sypialni osób preferujących czytanie czy też oglądanie telewizji w łóżku. Nie możemy również zapomnieć o dwóch elementach, które w znaczący sposób wpływają na komfort wypoczynku. Zaliczyć do nich można materac i poduszkę.

Łóżko a materac

 Komfortowe łóżko - czym się wyróżnia?Wybór odpowiedniego produktu do spania, takiego jak materace jest uzależniony przede wszystkim od własnych preferencji, wagi, wzrostu czy stanu zdrowia. Jednak warto mieć na uwadze kilka kwestii, w tym, że:

  • twardość uzależniona jest od wagi, więc osoby cięższe powinny wybierać modele twardsze, co zagwarantuje prawidłowe wsparcie kręgosłupa,
  • osoby zmagające się z alergiami powinny decydować się na modele antyalergiczne i odznaczające się dużą higienicznością,
  • rozmiar i rodzaj wypełnienia są uzależnione od potrzeb użytkownika.

Łóżko może być wyposażone zarówno w materac sprężynowy 100×200, jak i piankowe, np. 160×200. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Łóżko a poduszka

Materac pełni w łóżku bardzo ważną rolę – odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa, a także stabilizację całego ciała. Jednak nie jest jedynym elementem wyposażenia. Warto również pod uwagę wziąć poduszkę do spania, odpowiadającą przede wszystkim za podparcie górnych partii ciała – głowy, barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Na współczesnym rynku mamy dostęp do kilku modeli, a wśród nich znajduje się:

  • poduszka naturalna, wykazująca się m.in. doskonałą wentylacją,
  • poduszka syntetyczna, wykazująca się m.in. właściwościami antyalergicznymi,
  • poduszka piankowa, wykazująca się m.in. dopasowaniem do kształtów użytkownika.

Skomponowanie komfortowego łóżka może wydawać się trudne. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę przy wyborze, a także które elementy wyposażenia są najważniejsze.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/