Do niedawna uważano, że materace piankowe nie są godne uwagi. Było tak, ponieważ panowało błędne przekonanie, jakoby pianki były surowcami mało trwałymi i bardzo szybko odkształcającymi się pod wpływem nacisków. Jak się jednak okazuje, wystarczy odpowiednio dobrać parametry podłoża do swoich potrzeb, a będzie ono równie funkcjonalne, co stosowane od lat materace sprężynowe.

Dlaczego warto zdecydować się na materac piankowy?

Materace piankowe to podłoża, które posiadają zaskakująco dużo pozytywnych właściwości. Najważniejsze z nich to:

  • wysoka trwałość, która oznacza, że dany produkt zachowa swoje pierwotne właściwości przez długi czas,
  • wyjątkowa sprężystość i plastyczność,
  • optymalna wentylacja wkładu, dzięki której rozwój szkodliwych bakterii i grzybów jest niemożliwy,
  • równomierne rozłożenie ciężaru ciała, dzięki któremu można czuć się komfortowo oraz wygodnie,
  • bardzo dobre dopasowanie do anatomicznej budowy na całej długości sylwetki.

Kupujesz nowy materac? Zwróć uwagę na te parametry!

Materac piankowy propozycją również dla wymagającychCelem zakupu nowego materaca jest to, aby wrócić do domu z produktem idealnie dopasowanym do konkretnego użytkownika, który będzie niósł zadowolenie ze snu każdej nocy. To tylko tyle i aż tyle – półśrodki w kwestii wyboru odpowiedniego podłoża do snu nie są jednak wskazane. Aby ułatwić sobie wybór, warto zwracać uwagę na kilka najistotniejszych czynników:

  • Twardość materaca. Dopasowanie twardości jest kwestią bardzo indywidualną – należy brać pod uwagę wagę, wzrost, budowę sylwetki oraz osobiste upodobania i preferencje danego użytkownika. Podłoże nie może być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie, dlatego warto poświęcić czas na poszukiwanie „złotego środka”.
  • Rozmiar materaca. Jest to bardzo istotna kwestia, która zależy nie tylko od potrzeb użytkownika lub użytkowników, ale również od metrażu sypialni. W niektórych pomieszczeniach w zupełności wystarczy  łóżko z materacem 140×200, natomiast inni postanowią zapełnić przestrzeń takim produktem, jak na przykład materac piankowy 200×200.
  • Rodzaj wypełnienia. Wnętrze materaca wpływa bezpośrednio na posiadane przez podłoże właściwości. Zależnie od preferencji, można wybrać podłoże wykonane z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej, lateksowej, poliuretanowej lub z połączenia wcześniej wymienionych surowców.

Uniwersalność – jedna z największych zalet materacy piankowych

Materace piankowe to niesamowicie uniwersalne podłoża do snu. Wszystko to dzięki wykorzystaniu pianek, czyli niezwykle innowacyjnych, bardzo szybko rozwijających się surowców. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż są one w stanie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i doskonale podpierać jego kręgosłup. Ponadto, są zaskakująco odporne na odkształcenia – ich pierwotne właściwości pozostają bez zmian przez wiele lat. Jeśli jednak chcesz spersonalizować swoje łóżko nieco bardziej, możesz to zrobić za pomocą akcesoriów sypialnianych. Świetnym pomysłem będzie na przykład poduszka do spania na boku.

Odnosisz wrażenie, że materac piankowy może spełnić Twoje oczekiwania? Nie czekaj ani chwili dłużej – postaw swój komfort na pierwszym miejscu i ciesz się doskonałą inwestycją na lata z Senna Materace!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/