Dobry materac dla dwojga? Chociaż wiemy, że trudno może być wybrać porządny wyrób tego typu, to jednak nie ma co się przejmować! W dzisiejszym artykule spróbujemy wymienić, na co szczególnie zwracać uwagę, gdy poszukujesz najlepszego modelu dla siebie i swojej drugiej połówki.

Problemy przy wyborze materaca

Jak już wspomnieliśmy, dobrze wiemy, że przy wyborze idealnego materaca może pojawić się szereg problemów, które mogą wynikać z różnych czynników. Zazwyczaj, głównym problemem, który wyłania się w tym momencie jest fakt, że dwie osoby mają całkowicie różne potrzeby, co jest oczywiście normalne. Jedne osoby wolą materace bardziej miękkie, inny stawiają na twardsze podparcie. Zasadniczo zakłada się, że osoby lżejsze powinny wybierać miękką powierzchnię do snu, a dla osób cięższych lepiej nada się wyrób twardszy, bardziej stabilna powierzchnia. W przypadku par przyjmuje się, że twardość powinna być dobierana pod cięższą osobę. Czy jednak oznacza to, że nie ma możliwości, aby oboje mogli się wyspać? Oczywiście, że nie! Materace to produkty, które rozwijają się rzeczywiście bardzo prężnie, w związku z czym, nowoczesne rozwiązania, które stosuje się przy ich produkcji sprawiają, że każdy z nas jest w stanie rzeczywiście się odprężyć!

Materac kieszeniowy: dlaczego warto?

Materac dla par - gdzie kupić idealny model?Naszym zdaniem, dobrze nadadzą się tutaj materace sprężynowe, które znajdziemy chociażby w sklepach materace Hilding w Zabrzu. Konkretniej, na myśli mamy tutaj rzeczywiście starannie opracowane modele kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, ponieważ umieszczone zostały one w osobnych kieszeniach. Dlatego właśnie powierzchnia jest w stanie reagować w sposób bardzo indywidualny na nacisk, który jest na nią wywierany. Oznacza to, że ugina się ona wyłącznie w miejscach, na których rzeczywiście leżymy, w związku z czym każdy otrzymuje mocno zindywidualizowane podparcie. Dodajmy też, że całość minimalizuje ryzyko odczuwania drgań czy też zapadania się lżejszej osoby. Odmianą materace kieszeniowych są te typu multipocket, gdzie znajdziemy jeszcze większą ilość malutkich sprężyn, co potęguje jeszcze komfort w czasie naszego wypoczynku.  Bardzo ważnym jest fakt, ze całość jest bardzo trwała, dzięki czemu możemy cieszyć się spokojnym snem przez wiele lat!

A może piankowy?

Dobrą opcja może okazać się też materac piankowy. Szczególnie polecane są one w przypadku alergików, ponieważ struktura wypełnienie tego typu produktów minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów oraz pleśni. Jakie pianki najlepiej jest tutaj wybrać? Naszym zdaniem dobrze nadadzą się chociażby te z pianką wysokoelastyczną, które są bardzo stabilne, trwałe, lecz jednocześnie bardzo sprężyste. Na uwadze trzeba mieć również piankę lateksową, która nie tylko jest bardzo trwała, lecz również niezwykle wygodna i jednocześnie wykazuje szereg właściwości antyseptycznych.

Zdrowy i komfortowy sen we dwoje jest możliwy! Wystarczy jedynie znaleźć materac, który będzie w stanie spełnić nasze indywidualne potrzeby – wybierz materace Hilding w Poznaniu.