Zalecana ilość snu zależy od wieku człowieka. W pierwszych miesiącach życia jesteśmy w stanie na tę czynność przeznaczyć 15-17 godzin. Wiąże się to z gwałtownym rozwojem dziecka oraz przyswajaniem przez niego licznych informacji. A jak to jest w przypadku nastolatków? Ile potrzebują snu oraz jak zagwarantować im najwyższą jakość wypoczynku? 

Dlaczego materac jest ważny dla nastolatków? 

Nie da się zaprzeczyć, że nastolatki prowadzą głównie siedzący tryb życia. Nauka w szkole, odrabianie lekcji czy bierny odpoczynek, np. przed komputerem lub telewizorem często są przyczyną licznych dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ma to bezpośredni wpływ również na zmęczenie ogólny rozwój oraz samopoczucie, dlatego warto wyposażyć sypialnię nastolatków w odpowiednio dopasowane do ich potrzeb materac. Dzięki temu nie tylko będą mogły odpocząć po całym dniu, ale także przespać 8-10 godzin na dobę. Jednak, dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim zdrowy sen umożliwia:

  • zwiększenie koncentracji oraz zdolności do nauki,
  • wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa, który wciąż się kształtuje,
  • umożliwia idealne podparcie dla pleców oraz stabilizację dla całego ciała.

Czym wyróżniają się materace SleepMed? 

Materace SleepMed w sypialni nastolatków Sprawdź, dlaczego warto!Materace SleepMed to innowacyjne produkty, które odpowiadają na potrzeby współczesnego człowieka – niezależnie od jego wieku! Te specjalistyczne produkty przede wszystkim wyróżniają się właściwościami prozdrowotnymi, które potwierdza status wyrobu medycznego. Oprócz tego, w ich wnętrzu znajduje się nowoczesna pianka lub połączenie pianki ze sprężynami kieszeniowymi, dzięki czemu nie tylko materace SleepMed oferują różne cechy, ale także rodzaj komfortu. Wśród licznych właściwości wyróżnia się jeszcze:

  • wysoki stopień wentylacji, który jest wspomagany przez technologię Airforce,
  • antyalergiczne środowisko snu,
  • możliwość regulowania twardości.

Materace SleepMed – najlepsze rozwiązanie dla nastolatków? 

Decydując się na materac SleepMed, jako podłoże do spania w pokoju nastolatka, stawiamy na długotrwałe rozwiązanie. Wszystko dzięki możliwości regulacji twardości, przez co nie musimy się martwić, że gwałtowny wzrost lub zmiana wagi w niekorzystny sposób wpłynie na jakość i efektywność snu. Jest to ważne, gdyż zbyt miękki lub twardy materac uniemożliwia odpowiednie wsparcie kręgosłupa. Co więcej, zdrowy wypoczynek w higienicznych warunkach znacząco wpłynie na właściwe funkcjonowanie w ciągu dnia. Materace SleepMed sprawdzą się również u dzieci z alergią oraz trudnościami w oddychaniu w czasie snu, które są spowodowane przez alergeny. Warto również rozważyć inne akcesoria, takie jak poduszka. Jej ergonomiczny kształt oraz właściwości umożliwiają zachowanie kręgosłupa szyjnego w prawidłowej pozycji przez całą noc.

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni sił jest ważny w każdym wieku. W okresie dojrzewania powinniśmy w szczególności zadbać o jakość wypoczynku naszej pociechy, co przełoży się na sukces w szkole i nie tylko!

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/