Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które określa się mianem antyalergicznych. Które jednak rzeczywiście sprawdzą się tutaj najlepiej? Poznaj najlepsze materace dla alergika i wybierz model dla siebie!

Materac sprężynowy dla alergików?

Powszechnie przyjęło się, że dla alergików najbardziej polecane są materace piankowe. Czy to jednak oznacza, że całkowicie powinni zrezygnować z modeli sprężynowych? Oczywiście, że nie. Należy jednak pamiętać, aby stawiać na wyroby najwyższej jakości, takie jak Hilding Cha-Cha. W jego wnętrzu każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni, w związku z czym w bardzo indywidualny sposób reaguje on na nacisk, uginając się w miejscach, w których rzeczywiście jest on wywierany. Kolejną, istotną kwestią jest fakt, że został on wzbogacony w matę filcową, która świetnie amortyzuje pianki od sprężyn. Będąc już przy temacie pianek, tutaj obowiązkowo musimy wspomnieć o piance Velvet Touch, która świetnie przepuszcza powietrze, jednocześnie jest elastyczna i sprężysta, a także sprawia, że całość wydaje się miękka. Wypełnienie zostało specjalnie nacięte tak, aby zapewniać optymalną wentylację!

Materac prozdrowotny

Które materace dla alergika zasługują na uwagę?Poszukując materaca dla alergika warto też jest zwrócić uwagę na wysokiej jakości modele, które uzyskały status wyrobu medycznego, jak między innymi Hilding Rumba. W jego wnętrzu znajdziemy piankę termoelastyczną, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do naszego kształtu ciała dając przyjemny efekt otulenia i pomagając się naprawdę zrelaksować. Ważną rolę pełni tutaj również wysokoelastyczna pianka Velvet Touch. Odpowiada ona za właściwe podparcie całego ciała, dzięki czemu rano nie pojawiają się wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe, które mogą w skuteczny sposób doskwierać i utrudniać funkcjonowanie w ciągu całego dnia. Za świetną wentylację oraz właściwości antyalergiczne odpowiada tutaj oczywiście struktura wypełnienia, lecz jednocześnie warto byłoby zwrócić uwagę na jeden z dwóch pokrowców do wyboru, a mianowicie Velur, który został w specjalny sposób zaimpregnowany, aby hamować rozwój grzybów i pleśni.

Jaki materac wybrać?

Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem będzie wzięcie również pod uwagę modelu Hilding Boogie. Dlaczego? Jest on nie tylko w pełni bezpieczny dla alergików, lecz również obowiązkowo musimy wspomnieć, że bardzo komfortowy, a to zawdzięcza połączeniu najwyższej jakości pianek, a mianowicie lateksowej (która jednocześnie gwarantuje szereg właściwości antyseptycznych), wysokoelastycznej, która jest bardzo trwała i odporna na odkształcenia, a także FloFom, która wykazuje właściwości chłodzące i świetnie zapobiega przegrzewaniu się w gorące dni.

Materace, które sprawdzą się dla alergików? Jesteśmy przekonani, że w naszym zestawieniu każdemu udało się znaleźć najlepszy dla niego!