Materace lateksowe zyskały popularność stosunkowo niedawno – jeszcze kilka lat temu nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jak pozytywne właściwości ma właśnie ten materiał i nie myślano o tym, żeby użyć go jako jedna z warstw wypełnienia podłoża do snu. Dziś jednak podejście do tego nieco się zmieniło – okazało się bowiem, że kauczuk ma szereg właściwości, które świetnie sprawdzają się w łóżkach nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Najważniejsze właściwości lateksu

Aby w ogóle zacząć rozważanie kupna podłoża do snu z warstwą lateksu, warto wiedzieć, dlaczego produkty tego typu w ogóle zaczęły powstawać. Stało się tak głównie dlatego, że lateks jest materiałem wyjątkowo elastycznym i wytrzymałym. Oznacza to, że materac z takim wypełnieniem jest bardzo odporny na długi proces użytkowania, a jego kształt i cechy nie zmieniają się w czasie. Użytkownicy szybko docenili tę właściwość, ponieważ dzięki niej mogą się cieszyć wygodnym podłożem przez długie lata i nie są zmuszeni do zakupu nowego modelu zbyt szybko. Wspaniale nadają się dla par, ponieważ pianka lateksowa bezkonkurencyjnie tłumi wszelkie drgania i dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika jedynie w miejscu nacisku. Zmiana pozycji partnera w nocy jest dzięki temu niemal nieodczuwalna, a ciało lżejszej osoby nie zapada się. Nie bez znaczenia pozostają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne tych wyrobów – również alergicy i małe dzieci mogą korzystać z materaców składających się między innymi z warstwy lateksu.

Wspaniała jakość w niskiej cenie

Dlaczego warto wybrać materace lateksowe?Większość osób zapewne ucieszy się na wiadomość o tym, że materace lateksowe są stosunkowo tanie. Przykładem jest Hilding Zorba, który jest produktem w bardzo przystępnej cenie, a wyróżnia się kilkoma zachęcającymi do kupna cechami. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, iż wyrób posiada dwie różne twardości – H2 i H3. Każda z nich dostarcza użytkownikowi komfortu snu na innym poziomie, dzięki czemu każdy może przetestować obie strony i wybrać tę, która jest odpowiednia. W jego wnętrzu, poza warstwą pianki lateksowej, znajduje się również innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam. Cechuje się wysoką elastycznością i sprężystością, dzięki którym dopasowuje się do ciała użytkownika i zapewnia wysoki komfort snu. To jednak nie wszystko – bazą całego wyrobu są sprężyny kieszeniowe, które są umieszczone pojedynczo w osobnych kieszonkach. Takie rozwiązanie sprawia, że pracują indywidualnie i nadają materacowi elastyczności punktowej.

A co w przypadku alergików?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sam lateks ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Samo to jednak nie gwarantuje, że alergicy będą spać spokojnie przez całą noc. W ich przypadku najważniejsze jest to, co znajduje się najbliżej ich ciała, czyli pokrowiec. Warto zwrócić w takiej sytuacji uwagę na model Hilding Melody, który wyróżnia się dwoma obiciami do wyboru – oba są puszyste, miękkie i dobre jakościowo. Pierwszy pokrowiec o nazwie Hybrid cechuje się wysoką gramaturą i dodatkiem stretchu, co sprawia, że jest odporny na mechacenie i zapewnia świetną wentylację. Italiano to z kolei propozycja lekka i niezwykle przyjemna w dotyku, która została wykończona wiskozą wysokiej jakości.

Nowe rozwiązania to coś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Materace wypełnione lateksem, jak widać, mają szereg zalet, które wyróżniają je spośród innych propozycji dostępnych na rynku.