Życie większości z nas jest szybkie i intensywne. Warto jednak na moment zatrzymać się, aby zrobić dla siebie coś miłego i poprawić nasze samopoczucie. Może być to na przykład staranna pielęgnacja twarzy. Chcąc sprawić, że ten proces stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy, możemy zadbać o dodatkowe elementy, takie jak masaż twarzy. Wtedy będziemy potrzebowali do tego czegoś takiego jak gua sha. Co to takiego i jakie korzyści gwarantuje? Dowiedz się więcej!

Co to gua sha?

Gua sha to nic innego jak płytka kamienia, najczęściej jadeitu lub kwarcu różowego, która służy do masażu twarzy. Charakteryzuje się cienkim kształtem, który może przywodzić na myśl serce. Obecnie masaż wykonywany za pomocą tego elementu cieszy się dużą popularnością, warto jednak wiedzieć, że gua sha wykorzystywana była już w starożytnych Chinach. Wywodzi się z tamtejszych tradycji. Co ciekawe, słowo “gua” oznacza pocieranie, “sha” zaś zaczerwienienie. Wynika to z tego, że na skutek używania kamienia skóra przybiera zdrowy koloryt i staje się lekko zaróżowiona. Wpływ na to ma przyspieszony przepływ limfy, który stymuluje masaż.

Jakie są korzyści z korzystania z gua sha?

Pozytywne działanie gua sha nie obejmuje wyłącznie poprawy tego, jak wygląda nasza cera. Oprócz tego regularne korzystanie z tego przedmiotu może pomóc nam osiągnąć takie wyniki jak:

 • Czym jest gua sha?oczyszczenie cery,
 • wysmuklenie twarzy,
 • zaróżowienie cery,
 • ujędrnienie skóry,
 • zmniejszenie zmarszczek,
 • pozbycie się zatkanych porów,
 • wygładzenie skóry,
 • zwiększenie elastyczności,
 • poprawa konturu twarzy,
 • zmniejszenie widoczności cieni pod oczami,
 • rozluźnienie mięśni twarzy,
 • stymulowanie przepływu limfy,
 • zredukowanie opuchlizny,
 • regeneracja skóry,
 • nadanie blasku skórze,
 • usprawnienie cyrkulacji krwi,
 • pozbycie się toksyn z organizmu,
 • uzyskanie zdrowego kolorytu,
 • zniwelowanie stanów zapalnych.

Nie można zaprzeczyć, że działanie gua shy jest niezwykłe. Możemy zauważyć, że masaż wykonany z jej użyciem ma nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale i zdrowotne. Zauważymy zatem poprawę zarówno w naszym wyglądzie i stanie cery, jak i ogólnym samopoczuciu. Nie ma wątpliwości, że regularne korzystanie z płytki spowoduje ponadto, że odzyskamy młodzieńczy blask. Widoczność zmarszczek zostanie bowiem znacząco zredukowana.

Warto wspomnieć o tym, że wykonywanie masażu może wpłynąć pozytywnie również na nasze zdrowie psychiczne. W jaki sposób się dzieje? Poświęcając czas na masaż twarzy, wybieramy siebie. Dajemy sobie czas na relaks i odprężenie. Możemy na moment odciąć się od myśli i po prostu wyciszyć umysł. Jeśli będziemy robić to każdego dnia, zauważymy, że staniemy się znacznie spokojniejsi i mniej zestresowani, ponieważ będziemy mieć chwilę, w której nie będziemy musieli niczym się przejmować.

Gdzie wykorzystywana jest gua sha?

Masaż z użyciem płytki gua sha możemy z łatwością wykonać samodzielnie we własnym domu. Dużą rolę odgrywa w tym fakt, że kamień jest dostępny w przystępnej cenie, a do tego możemy odnaleźć go w wielu różnych sklepach związanych z pielęgnacją. Zadbanie o cerę w ten sposób spowoduje, że będzie ona zdecydowanie lepiej wchłaniać wybrane przez nas kosmetyki.

Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym podejściu do sprawy, możemy zapisać się na masaż gua sha, który oferują salony spa. Tam zabieg może trwać nawet do godziny. Możemy wtedy liczyć na poprawienie stanu skóry na całym ciele. Efekt liftingujący i drenujący z pewnością będzie zachwycający. Co więcej, wizyta w spa będzie dla nas dużą przyjemnością.

Jak wykonać masaż?

W jaki sposób prawidłowo należy masować twarz za pomocą kamienia gua sha? W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że pozbyliśmy się makijażu i oczyściliśmy skórę. Kolejnym krokiem będzie nałożenie kremu, który chcemy, aby nasza cera wchłonęła. Masaż trzeba rozpocząć od szyi – przykładamy płytkę płasko do naszej szyi, a następnie wykonujemy spokojne ruchy w kierunku żuchwy. Wystarczy zadbać o kilka uważnych powtórzeń. Kolejny etap to broda, w której również korzystamy z dłuższej krawędzi kamienia. W tym wypadku płytkę kierujemy w górę twarzy, od ust do ucha. Powtarzamy po każdej ze stron aż do momentu, w którym pojawi się wyraźne zaczerwienienie. Szczególną uwagę należy poświęcić oczom – tutaj lepiej sprawdzi się mniejsza część kamienia. Dopilnujmy, aby nacisk był mniejszy niż wcześniej, aby niepotrzebnie nie naciągnąć skóry. Po skończonej praktyce warto upewnić się, że nasza cera nie będzie narażona na żadne zanieczyszczenia. Pościel, na której śpimy, powinna być czysta i świeża. Sprawdź ofertę sklepu:https://sennamaterace.pl/124-posciel. Zrezygnujmy też z przykładania twarzy do sierści naszego zwierzaka.

Nie ma wątpliwości, że jeśli dowiemy się o korzystnym działaniu kamienia gua sha, sami będziemy chcieli uwzględnić go w swojej pielęgnacji. Dzięki niemu możemy liczyć na takie efekty jak oczyszczenie cery czy wysmuklenie twarzy. Systematyczna praktyka nie dość, że przyniesie nam korzyści, to jeszcze stanie się wspaniałą chwilą na relaks i spokojne pobycie z samym sobą.

Przeczytaj także: