Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, jak ważny jest jakościowy sen dla Twojego ogólnego samopoczucia i zdrowia? SleepMed, wiodący producent produktów do snu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W swojej ofercie posiada szeroki wybór materacy do spania, które zapewniają nie tylko komfortowy sen, ale także głęboką regenerację! A co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego relaks i odpowiednia regeneracja są ważne?

Zapewnij sobie relaks i regenerację wybierając produkty od SleepMedRelaks, a także odpowiednia regeneracja są niezwykle istotne dla zachowania zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Dlaczego? Podczas snu ciało ma szansę się zregenerować, a także naprawić, co oznacza, że odpowiedni sen pozwala na odnowę tkanek, wzmacnia układ odpornościowy czy też wspomaga procesy regeneracyjne. Oprócz tego poprawia funkcje poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja i uczenie się. W końcu odpowiednia regeneracja umożliwia mózgowi przetwarzanie informacji oraz wspomnień. Wspomaga także zachowanie zdrowia fizycznego, a także psychicznego, gdyż chroni przed ryzykiem rozwinięcia się różnych schorzeń. Nie ma co ukrywać – zarówno relaks, jak i regeneracja są ważne dla zachowania odpowiedniego zdrowia. A jak o oba aspekty można zadbać?

Najlepsze sposoby na relaks i regenerację ciała!

Zastanawiasz się, jak poprawić jakość swojego wypoczynku? W tej kwestii musisz przede wszystkim pozwalać na regularny harmonogram snu, który obejmuje nawet weekendy. Dodatkowo stwórz w sypialni odpowiedni klimat – pozbądź się źródeł światła czy hałasu. Oprócz tego:

  • ćwiczenia takie jak medytacja, głębokie oddychanie, joga czy progresywne rozluźnianie mięśni mogą pomóc w redukcji stresu i napięcia,
  • regularna aktywność fizyczna jest nie tylko kluczowa dla zdrowia fizycznego, ale także pomaga w redukcji stresu i poprawie jakości snu,
  • unikaj ciężkostrawnych posiłków przed snem i stawiaj na lekkie, zdrowe przekąski,
  • staraj się identyfikować i ograniczać czynniki stresogenne w swoim życiu, które mogą wpływać negatywnie na Twój stan zdrowia psychicznego i fizycznego,
  • unikaj ekranów elektronicznych przed snem i stawiaj na relaksujące aktywności.

Praktykowanie tych metod może pomóc Ci w relaksie i regeneracji ciała. A jak zaznać go w pełni? Przede wszystkim musisz zadbać o kodowy podłoże do spania.

Materace SleepMed – zapewnij sobie efektywny sen!

Dobre podłoże do spania to podstawa efektywnego wypoczynku w kompotowych warunkach. Nic dziwnego – to właśnie ono odpowiada za prawidłowe wsparcie sylwetki w czasie nocnego wypoczynku. W tym przypadku idealną opcją będą materace SleepMed. A czym się one wyróżniają?

Po pierwsze – technologia Airforce

Technologia Airforce to nic innego, jak innowacyjnych sposób nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu sposobowi materac jest w stanie osiągnąć maksymalny przepływ powietrza. Gwarantuje to sprawną eliminację ciepłą i wilgoci wytwarzanej przez organizm w czasie odpoczynku. Jest ono zwiewne do otwartych komór, a następnie dzięki naturalnym ruchom ciała wypychane na zewnątrz. Dzięki technologii Airforce materace SleepMed gwarantują komfort termiczny i higieniczne środowisko do wypoczywania.

Po drugie – zmiana twardości

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiednio dopasowana do potrzeb i preferencji użytkownika twardość jest niezwykle. Gwarantuje właściwe wsparcie kręgosłupa oraz całego ciała, przez co możesz się zdrowo wyspać. Wybór prawidłowej twardości może być trudny, jednak nie martw się – SleepMed znalazło rozwiązanie! Wszystkie modele wykorzystują ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Zmieniając jej położenie, jesteś w stanie osiągnąć 4 stopnie twardości! A jeśli to za mało to nie martw się, w ofercie są modele, które posiadają dodatkowo odpinany top. Dzięki niemu są w stanie zapewnić swojemu użytkownikowi aż 6 stopni twardości.

Po trzecie – unikalne wypełnienie

Materace SleepMed to podłoża do spania, które wyróżniają się innowacyjnym wypełnieniem. To właśnie ono w znaczący sposób wpływa na właściwości wybranych przez Ciebie modeli. A co znajduje się w ich wnętrzu? Podstawę stanowią dwie pianki termoelastycznej – VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Ich budowa gwarantuje najlepsze wsparcie sylwetki użytkownika, a to wszystko z uwagi na możliwość dopasowania do anatomicznych kształtów ciała. Umożliwia to reagowanie na ciężar oraz temperaturę ciała. Oprócz tego jedna kolekcja została wyposażona w pianki naturalne, czyli takie, w których sztuczne związki chemiczne zostały zastąpione olejem sojowym lub rycynowym. Gwarantuje to dodatkowe właściwości m.in. hipoalergiczne. Poszczególne modele mogą dodatkowo zawierać, oprócz zwykłych lub naturalnych pianek, sprężyny kieszeniowe typu Multi. Odpowiadają one za redukcję drgań, wysoką elastyczność punktów aż sprężystość.

Po czwarte – pokrowce

W zależności od kolekcji, materace SleepMed mogą być wyposażone w jedne z dwóch pokrowców. Oba są stylowe i niezwykle eleganckie, posiadają zamek oraz można je prać w domowej pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Oprócz tego pokrowiec Merced wyróżnia się niezwykłą miękkością, na który dodatkowo wpływa dzianina nasączona apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener). Wykazuje również odczuwalny efekty masażu z uwagi na specjalne perforacje na powierzchni. Drugą opcją jest pokrowiec Probiotex, czyli idealne rozwiązanie dla każdego, a zwłaszcza alergików! Wynika to z niesamowitych właściwości antyalergicznych. Odpowiada za nie dzianina Probiotex, która została nasączona apreturą Purotex®. Zastosowana tutaj technologia aktywnych probiotyków pozwala w znaczący sposób zmniejszyć ilość alergenów roztoczy kurzu na powierzchni materaca – i to nawet o 93,7%!

Zainwestowanie w wysokiej jakości produkty do snu od SleepMed może przynieść liczne korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia. SleepMed oferuje produkty, się jak wyjątkowe materace do spania, zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie i regeneracji.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.