Kręgosłup stanowi podporę całego ciała, jednocześnie utrzymując ciężar ciała i zapewniając równowagę, jednak jest również podatny na wszelkiego rodzaju wady, schorzenia i choroby. Problemy te może rozwiązać nie tylko prawidłowa rehabilitacja oraz leczenie, ale także i wybór odpowiedniego podłoża do snu, jakim jest materac ze statusem wyrobu medycznego! 

Materac ze statusem wyrobu medycznego – czym się charakteryzuje?

Materace do spania muszą pod każdym stopniem być idealnie dopasowane do oczekiwań użytkownika. Oznacza to przede wszystkim prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki w trakcie wypoczynku. Zadanie to na najwyższym poziomie spełniają materace ze statusem wyrobu medycznego, które posiadają dodatkowo właściwości prozdrowotne. Zostały one potwierdzone licznymi restrykcyjnymi testami oraz badaniami. Jest to swego rodzaju gwarancja dla użytkownika, że wyrób spełnia swoją rolę oraz jest najwyższej jakości. Warte uwagi są materace marki SleepMed, które posiadają wiele cech poprawiających komfort snu oraz zapewniające niezwykle stabilne podłoże dla kręgosłupa, co umożliwia nie tylko niwelowanie dolegliwości bólowych, ale także wspomaga proces rehabilitacji i leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń.

Dla kogo materac ze statusem wyrobu medycznego?

Materace ze statusem wyrobu medycznego - dlaczego warto?Materace SleepMed posiadają liczne właściwości, które idealnie sprawdzą się u każdego! Niezależnie od tego, czy śpi na nim para, singiel, alergik, osoba cięższa lub cierpiąca na dolegliwości ze strony kręgosłupa – materac ze statusem wyrobu medycznego zapewni zdrowy i komfortowy sen! Do tego typu modeli należy SleepMed Comfort oraz SleepMed Supreme. Oba te podłoża są bardzo podobne, ponieważ posiadają:

  • dwie strony przystosowane do użytkowania, a ich regularna zmiana znacząco poprawia wentylację wewnątrz wkładu oraz zwiększa jego trwałość,
  • budowę przystosowaną do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka,
  • cztery twardości, które wynikają z zastosowania ruchomej pianki termoelastycznej VitaRest®, dzięki czemu można regulować odczuwalną twardość według indywidualnych preferencji,
  • siedem stref twardości, które gwarantują idealne dopasowanie się wkładu do sylwetki użytkownika,
  • certyfikat jakości AEH, który zapewnia, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Materace od SleepMed to wyjątkowe produkty, które potrafią się w indywidualny dopasować się do potrzeb użytkownika. Dzięki innowacyjnemu wkładowi, który oparty jest na bazie dwóch innowacyjnych pianek możliwe jest zapewnienie najbardziej komfortowych warunków do snu!

Materac ze statusem wyrobu medycznego zapewnia stabilne wsparcie kręgosłupa, pozwalając mu zachować fizjologiczny kształt. Dzięki temu umożliwia prawidłowe wysypianie się oraz efektywne funkcjonowanie w ciągu dnia. Nic zatem dziwnego, że idealnie sprawdzi się w sypialni każdego człowieka!