Materac to podstawa dobrego snu – dosłownie i w przenośni. Dobrze dobrany, zapewni ci doskonały wypoczynek i odprężenie. Jeśli planujesz zakup materaca z pianki termoelastycznej, koniecznie rozważ produkt Hilding Rumba. Dowiedz się, jakie ma szczególne właściwości i komu jest szczególnie polecany.

Czym wyróżnia się materac Hilding Rumba?

Materac Rumba zbudowany jest z dwóch rodzajów pianek. Podstawę jego konstrukcji stanowi warstwa z wysoko elastycznej pianki profilowanej Velvet Touch. To ona nadaje materacowi pożądany stopień twardości, dzięki któremu ciało nie będzie się w nim nadmiernie zapadać. Drugą warstwę stanowi termoelastyczna pianka visco.

Pianka Velvet Touch charakteryzuje się specjalnymi nacięciami sprawiającymi, że materac posiada siedem różnych stref twardości. Co to oznacza w praktyce? Im większy nacisk, tym lepsze podparcie zapewnia materac.

Oprócz tego możesz wybrać jeden z dwóch pokrowców:

  • Velur – z dodatkową warstwą pianki termoelastycznej, o delikatnym aromacie lawendy, zapobiegający gromadzeniu się roztoczy bądź zarodników pleśni dzięki odpowiedniej impregnacji;
  • Elips – pokrowiec z taśmą 3D, zapewniającą odpowiednią wentylację; charakteryzujący się niezwykłą jedwabistą miękkością.

Materac dobry dla zdrowia

Hildig Ruma - materac termoelastycznyHilding Rumba to produkt o statusie wyrobu medycznego w klasie I, który uzyskano dzięki wielu restrykcyjnym badaniom. Ma właściwości przeciwodleżynowe oraz jest przystosowany do regulowanych stelaży (np. w przypadku łóżka dla starszej osoby, w którym zmienia się nachylenie podgłówka). Jest wskazany w przypadku alergików – nie tylko nie zawiera żadnych substancji mogących uczulać, ale i przeciwdziała gromadzeniu się roztoczy, które są częstym alergenem.

Posiada również certyfikaty: CE (zgodność z dyrektywami unijnymi), OEKO-TEX IW 00117 (brak szkodliwych substancji) i Certyfikat Szwajcarski, potwierdzający jego ergonomię, higienę i trwałość.

Co to znaczy, że materac jest termoelastyczny?

Pianka termoelastyczna Velvet Touch w materacu Hilding Rumba to pianka typu visco. Jest ona materiałem o szczególnych właściwościach – chociaż opracowano ją już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, to początkowo stosowana była przez NASA i dopiero z czasem trafiła do domów przeciętnych śmiertelników.

Czemu pianka visco jest tak wyjątkowa? Pod wpływem ciepła oraz nacisku staje się bardziej miękka i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu materac jest bajecznie miękki oraz nie uciska użytkownika w żadnym miejscu, nawet w trakcie zmianie pozycji.

Jednocześnie jednak, gdy wstaniesz z łóżka, materac błyskawicznie wróci do swojego pierwotnego kształtu. Nie powstaną na nim trwałe odgniecenia, nawet w przypadku regularnej i długotrwałej eksploatacji.

Materac dla osób z bólem kręgosłupa

Materac Hilding Rumba to produkt, który świetnie się sprawdzi, gdy zdarza ci się wstać z uczuciem ogólnego „połamania”. Poranne bóle głowy, karku czy pleców? Jeśli lekarz wykluczył inne przyczyny takiego stanu rzeczy, być może wpływ na to miał właśnie kiepskiej jakości lub niewłaściwie dobrany materac.

Termoelastyczna warstwa, dzięki odpowiedniemu naciskowi na całe ciało, zapewnia mu anatomiczne podparcie. To sprawia, że spanie na niej może niwelować bóle, szczególnie szyi i kręgosłupa, ale też np. bioder czy barków. Może również zmniejszać napięcie mięśniowe.

Materac dla pary

Hilding Rumba to świetny wybór dla par – również takich, w których między dwiema osobami występuje spora różnica wagi. Dzięki swojej konstrukcji materac jest bardzo stabilny i wiercenie się lub wstawanie jednej osoby nie zakłóci snu tej drugiej.