Jak dobrać odpowiedni materac dla dziecka w wieku szkolnym? Przede wszystkim – nie lekceważąc tego, jak istotna jest jakość materaca dla zdrowia i komfortu naszego dziecka. A co w przypadku rodzeństwa śpiącego na łóżku piętrowym lub wysuwanym? Czy cienki materac może być jednocześnie zdrowy dla kręgosłupa? Jak najbardziej – przedstawiamy dwustronny Hilding Funky o siedmiu strefach twardości, nieprzeciętnie elastyczny i cienki.

Materac dla dziecka w wieku szkolnym

Materac dla ucznia to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia jego pokoju. Powinien być uniwersalny, tak aby dostosowywał się do tego, że dziecko rośnie i przybiera na wadze. Musi być też wykonany z najwyższej jakości materiałów i doskonale skonstruowany. Dzięki temu zapewni młodej osobie anatomiczne podparcie kręgosłupa, tak ważne w okresie, gdy dziecko intensywnie rośnie. Nie zapominajmy jednak o wygodzie – miękkość i sprężystość materaca muszą z jednej strony sprawiać, że leżenie na nim jest możliwie najbardziej komfortowe, z drugiej zaś – powinny ułatwiać zmianę pozycji czy wstanie z łóżka.

Materac Hilding Funky składa się z siedmiu odrębnych stref twardości, dzięki czemu jest tak wygodny i sprzyja odciążeniu kręgosłupa oraz mięśni. Nawet po ciężkim dniu lub solidnym treningu sportowym twoje dziecko będzie mogło w pełni odpocząć i się zregenerować, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Elastyczne pianki, z jakich jest wykonany, zapewniają optymalną sprężystość.

Uniwersalny materac dla młodzieży

Hilding Funky - materac dla uczniaW przypadku nastolatków istotna jest uniwersalność mogąca być optymalną odpowiedzią na zmiany, które w życiu młodych ludzi często następują błyskawicznie. Materac młodzieżowy Hilding Funky skonstruowany jest na bazie dwóch wysokoelastycznych pianek Flexifoam. Każda z nich ma inny poziom twardości, dlatego w kilka chwil możesz zmienić łóżko dziecka w miękkie lub bardziej twarde, odwracając materac na drugą stronę.

Pianki zostały zaprojektowane tak, aby wycięcia i ich wyprofilowanie sprzyjały doskonałej wentylacji. Dzięki temu skóra dziecka będzie swobodnie oddychać, a ono nie będzie nadmiernie pocić się w łóżku w cieplejsze dni. Sprzyja to też zachowaniu większej higieny materaca.

Materac został wyposażony w pokrowiec Young stworzony specjalnie z myślą o młodych ludziach. Jest on bardzo trwały dzięki podwyższonej odporności na ścieranie. Do tego przyciąga oko niebanalnym, młodzieżowym designem i dynamicznym motywem rowerów.

Materac idealny dla rodzeństwa

Charakterystyczną cechą tego materaca jest jego nieduża wysokość (15 cm). To dzięki niej doskonale sprawdzi się w pokoju rodzeństwa – będzie świetnie pasować do łóżek piętrowych lub takich, w których jedno jest wysuwane spod drugiego.

Materac jest też bardzo elastyczny i ma możliwość zrolowania, co ułatwia jego przechowywanie i transport. Jest również przystosowany do łóżek o regulowanych stelażach – np. z podgłówkiem lub podnóżkiem z możliwością regulacji kąta ich nachylenia. Dzięki temu będzie odpowiedni dla nastolatków mających trudności ruchowe.

Materac dla alergika

Hilding Funky to produkt odpowiedni dla dziecka z alergiami. Wyposażony został w pokrowiec wykonany z wysokiej jakości materiału z certyfikatem OEKO-TEX, czyli wolnego od jakichkolwiek substancji mogących szkodzić zdrowiu lub wywoływać uczulenie. Można go łatwo zdjąć i uprać w domu w temperaturze do 60oC.